رزومه کاری

آسانسور غذابر

دسته بندی پروژه ها

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد

تهران,شهرک دانشگاه

mohsenyaqubi3@gmail

09128066284

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

آسانسور غذابر
697
19 شهریور 1401
asalift-admin

آسانسور غذابر

آسانسور غذابر یا بالابر رستورانی عنوانی است برای دستگاه های بالابر ثابت برای حمل غذا یا هر گونه مواد غذایی. این نوع بالابرها در بسیاری از ساختمان ها از جمله رستوران ها مورد استفاده قرار گرفته و جابجایی غذا بین طبقات را آسان می کنند. بالابرهای غذابر حمل سینی با عناوینی از جمله بالابر سینی بر، بالابر پیتزا بر، بالابر کافی شاپ، بالابر سرویس، مون شارژ و دامپ ویتر شناخته می شوند. کابین این بالابرها باید در انطباق با الزامات بهداشتی طراحی شود.

 

کاربرد بالابر رستورانی

در هر ساختمانی با نیاز به حمل و جابجایی غذا یا مواد غذایی بین طبقات می توان از بالابر رستورانی یا بالابر آشپزخانه استفاده کرد. برخی از مهمترین کاربردهای این دستگاه عبارت اند از:

  • رستوران ها
  • فست فودها
  • سالن های غذاخوری
  • کافی شاپ
  • سلف سرویس ادارات، دانشگاه ها و مراکز عمومی
  • بیمارستان ها

کابین بالابر غذابر سینی بر

کابین بالابر رستورانی غذابر بالاکو به گونه ای استانداردسازی شده که الزامات بهداشتی مورد توجه قرار گیرند. جداره های داخلی کابین، کف و سقف کاملا با ورق استیل استنلس پوشش گرفته اند و قابلیت شستشوی مکرر دارند.شرایط بهره برداری، نوع ظروف و البته شرایط ساختمانی محل ابعاد کابین را تعیین میکند.

 

ابعاد کابین رستورانی

ابعاد کابین بالابرهای غذابر در تناسب با نوع ظروف یا سینی متداول در رستوران یا کافه در نظر گرفته می شود. بطور معمول این اندازه باید بنحوی باشد که یک سینی با کمی فاصله در دیواره ها براحتی داخل کابین جای گیرد. ابعاد کابین معمولی بالابر غذابر سینی بر عرض ۵۰ عمق ۴۰ و ارتفاع ۵۰ سانتیمتر دارد. البته ابعاد کابین با توجه به شرایط ساختمانی قابل تغییر است. ولی اگر ابعاد بزرگتری مورد نظر باشد باید ظرفیت دستگاه نیز افزایش یابد.

جهت ورود و خروج کابین

در بیشتر کاربری ها کابین از سه طرف بسته و یک طرف برای ورودی باز است. اما در بعضی مواقع، شرایط ساختمانی پیچیده تر است. احتمال اینکه بارگیری از دو ضلع مختلف باشد نیز وجود دارد. برای مثال، کابین های تونلی از دو سمت مقابل بارگیری می شوند. یعنی در یک ایستگاه از یک سمت ظرف وارد بالابر می شود. در ایستگاه دیگر از سمت مقابل خارج می شود. همچنین کابین هایی با ورودی مجاور امکان طراحی دارند.

 

تعداد طبقه کابین

بطور معمول کابین بالابر رستورانی دارای یک طبقه است که از نظر ارتفاع آن را به دو بخش تقسیم می کند. البته در صورت لزوم و نیاز کاربری امکان طراحی و ساخت با سه بخش یعنی دو طبقه نیز وجود دارد. طبقات باید از جنس استیل باشند. همچنین باید در محل مورد نظر بصورت دائم محکم شده باشند. اتصالات یا باید با استفاده از جوشکاری استیل باشد یا با پیچ و مهره و هر اتصال دیگری از جنس استیل انجام شود.

 

جنس کابین

جنس کابین همانطور که گفته شد باید امکان شستشوی مکرر بدون احتمال اکسیداسیون یا زنگ زدگی را داشته باشد. بنابراین باید از استیل های ضد زنگ استفاده شود.

درب بالابر رستورانی

بالابرهای رستورانی غذابر باید دارای درب محافظ طبقات باشند. این درب ها در ایستگاه های کاری ثابت شده اند و می بایست به سنسور یا قفل ایمنی مجهز شوند. در فقدان درب طبقات، در صورت عدم حضور کابین در ایستگاه بالا دریچه ورودی آن می تواند به پرتگاه تبدیل شود. برای ایمنی بالابرها رستورانی از انواع درب می توان استفاده کرد. یکی از انواع درب های رایج بالابر غذابر، درب گیوتینی است. همچنین امکان استفاده از درب های کشویی افقی یا قائم به فراخور شرایط ساختمانی وجود دارد. درب لولایی نیز در بالابرهای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فنی مون شارژ

مشخصات فنی بالابر رستورانی غذابر یا مون شارژ شامل مشخصه های کلی طراحی از جمله ظرفیت، طول مسیر، تعداد توقف و … می شود. در ادامه به توضح هر یک از موارد زیر می پردازیم.

 

ظرفیت بالابر رستورانی

ظرفیت بار بالابر رستورانی غذابر معمولا بین ۲۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم در نظر گرفته می شود. بالابرهایی با ظرفیت بالاتر نیز امکان طراحی و ساخت دارند اما کاربرد چندانی برای رستوران نخواهند داشت. یک نکته مهم در این رابطه توجه به ظرفیت مفید است. چراکه سیستم محرکه دستگاه قابلیت تحمل بار بیشتری را دارد. بخشی از وزن مربوط به کابین و متعلقات است.

 

طول مسیر بالابر غذابر

از جمله مهمترین مشخصات فنی بالابر رستورانی غذابر طول مسیر آن است. تراولینگ یا طول مسیر، فاصله عمودی کف اولین توقف تا کف آخرین توقف است. برای مثال یک بالابر  با دو ایستگاه و  فاصله طبقات ۳ متر، طول مسیری معادل سه متر دارد. رتفاع جابجایی بسته به تعداد طبقات متفاوت است.

 

تعداد توقف بالابر رستورانی

منظور از تعداد توقف، تعداد ترازهایی که به عنوان ایستگاه کاری قرار گرفته می باشد. تعداد توقف ها می تواند ۲ ایستگاه یا بیشتر باشد. فرض کنید  در رستورانی آشپزخانه در زیرزمین، سالن غذاخوری در همکف و کافه در طبقه اول آن است. یک بالابر مناسب در این ساختمان دارای سه ایستگاه یا توقف است.

 

سیستم محرکه بالابر

منظور از سیستم محرکه مکانیزم و تجهیزات نیرو محرکه برای عملکرد بالابر است. بالابر رستورانی می تواند با انواع سیستم محرکه طراحی و پیاده سازی شود. متداول ترین سیستم های محرکه بالابر غذابر عبارت اند از هیدرولیک، وینچ، کششی وزنه تعادلی.

 

برق موتور بالابر

در طراحی و اجرای بالابر رستورانی سینی بر باید برق موجود در ساختمان بررسی شود. جریان و تعداد فاز برق ساختمان در انتخاب سیستم نیرومحرکه و ظرفیت آن تاثیر مستقیم دارد. اغلب دستگاه های مون شارژ می توانند با برق تکفاز نیز کار کنند.

 

شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :

09128066284

 

اینستاگرام :

asa_elevator_group

 

آدرس :

کرج ، فردیس ، جنب سازمان آب ، یکم غربی ، پلاک ۸

 

حجره اینترنتی:

asaelevator

 

مدیریت :

محسن یعقوبی

 


کلمات کلیدی 

شرکت آسانسور در تهران, شرکت های آسانسور در کرج, شرکت های آسانسور در تهران, شرکتهای آسانسور درتهران, شرکتهای آسانسوری در تهران, شرکت آسانسور آسا, شرکت آسانسور آسا در تهران, شرکت آسانسور آسا در کرج, شرکت آسانسور سازی آسا, لیست شرکت های آسانسوری, لیست شرکت های آسانسور در تهران, لیست شرکت های آسانسور تهران, لیست شرکت های آسانسوری تهران, لیست شرکتهای آسانسوری تهران, لیست شرکتهای آسانسور کرج, لیست شرکتهای آسانسور در تهران, لیست شرکت آسانسور کرج و تهران, اسامی شرکتهای آسانسوری, اسامی شرکت های آسانسوری, اسامی شرکت های آسانسور,

اسامی شرکتهای آسانسور, اسامی شرکت های آسانسور تهران, اسامی شرکتهای آسانسور تهران. نام شرکت آسانسور, نام شرکت آسانسوری, نام شرکتهای آسانسور, نام شرکت های آسانسوری, نام شرکت های آسانسور در تهران, شرکت نصب آسانسور در تهران. شرکتهای نصب آسانسور در تهران, شرکت های نصب آسانسور کرج, شرکت نصب اسانسور تهران ,شرکت نصاب اسانسور تهران, شرکت نصب و راه اندازی آسانسور. شرکت های نصب و راه اندازی آسانسور, آدرس شرکت های نصب آسانسور, لیست شرکت های نصب آسانسور,

شرکت نصب و نگهداری آسانسور, شرکتهای سرویس و نگهداری آسانسور. شرکتهای سرویس آسانسور در تهران, شرکت سرویس آسانسور تهران, شرکت تعمیر آسانسور تهران, شرکت تعمیرات آسانسور در تهران, شرکت ساخت آسانسور, شرکت های ساخت آسانسور. شرکت ساخت و نصب آسانسور, شرکت سازنده آسانسور در تهران, شرکت های سازنده آسانسور. شرکت های سازنده آسانسور در تهران, شرکت آسانسور سازی, شرکت های آسانسور سازی. شرکتهای آسانسور سازی تهران, شرکت آسانسور سازی در تهران,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *