رزومه کاری

اشتباهات رایج در آسانسور و پله برقی

دسته بندی پروژه ها

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد

تهران,شهرک دانشگاه

mohsenyaqubi3@gmail

09128066284

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

اشتباهات رایج در آسانسور و پله برقی
2173
22 اسفند 1401
مدیر سایت

چرا بازسازی آسانسورها اهمیت دارد؟

اشتباهات رایج در آسانسور و پله برقی , اشتباه: پله برقی به خودی خود متوقف می شود و یا امکان دارد که به صورت ناگهانی راه بیفتد.
حقیقت: پله برقی در صورتی می ایستد که فردی توقف اضطراری را فعال کند یا هنگامی که یک مانع بوجود بیاید و یا سرعت پله یا دستگیره ها بیش از حد معمول یا کمتر از حد معمول شود.

اشتباه: پله برقی متوقف شده مانند یک پله عادی می باشد.
حقیقت: پله های پله برقی ارتفاع مناسبی برای استفاده عادی و راه رفتن را ندارند و در صورت استفاده از آنها احتمال سقوط وجود دارد. علاوه بر این با راه رفتن بر روی پله برقی به آن آسیب می رسانید و طول عمر آن را کاهش می دهید.

اشتباه: برخی فکر می کنند پله ها به طبقه پایین می ریزند و هر روز باید به بالا برده شوند تا دوباره به پایین بیایند!
حقیقت: پله برقی بر روی یک زنجیره بی پایان می چرخد. در روی یک پله برقی که به پایین می رود، پله ها در زیر انتهای مسیر می چرخند و در زیر مسیر حرکت می کنند تا به بالا برسند، دوباره در مسیر قرار گرفته و دیده شوند.

اشتباهات رایج در آسانسور و پله برقی

اشتباهات رایج آسانسور و پله برقی

علت اشتباهات رایج در مورد آسانسور این است که بیشتر قطعات آسانسور از دید همه نهفته است و در نهایت این مسافران در خصوص بالابر نگرش های غلطی دارند.

خیلی از مردم فرض می کنند آسانسور تنها به وسیله یک کابل بکسل حفظ شده است و چنانچه این کابل پاره شد این وسیله سقوط می کند.

بالابر ها به وسیله چندین ریسمان فولادی حفظ شده است. هر ریسمان می تواند یک اتاقک را با گنجایش کامل حفظ کند.

اشتباه- خیلی از مردم فرض می کنند یک بالابر با ظرفیت بیشتر سقوط می کند.

به دلیل وجود سنسور اورلود بالابر نمی تواند حرکت کند و مسافران اضافه بایستی از بالابر خارج شوند.

بعضی از مردم ادعا دارند آسانسوری که واقع هستند ناگاه چند طبقه سقوط کرده و پس از آن به صورت اتوماتیک ایستاده است.

این یک خیال واهی است. متخصصان بالابر معتقدند که مردم به یکی از علل زیر امکان دارد چنین احساسی داشته باشند:

•آسانسور در مسیری حرکت کند که برخلاف پندار آنها است.

•مردم شماره شستی اتاقک را مشاهده می کنند و حس می کنند شماره های مقداری زود عوض می شوند و این سبب حس سقوط می شود.

•ترمز اضطراری به علل مکانیکی کار می کند و به علت سرعت منفی وارده حس سقوط به مسافرین القا می کند.

از دیگر اشتباهات رایج در مورد آسانسور این است که خیلی از مردم زمانی که بالابر در میان طبقه گیر می کند خیال می کنند هر آن احتمال سقوط آن وجود دارد و آنها بایستی تلاش کنند به هر صورتی که امکان دارد از اتاقک خارج شوند.

اشتباهات رایج در مورد پله برقی

اشتباه- بزرگترين اشتباه آنست که شما به آنها توجه کافي را نداريد.
واقعيت- يک پله برقي يک ماشين متحرک 6 تني است و بايد با آن همانطوريکه هست برخورد شود. آنها همانقدري به توجه نياز دارند که يک اتومبيل در حال حرکت نياز دارد.

اشتباه- بسياري از مردم فکر مي کنند پله برقي خيلي سريع حرکت مي کند.
واقعيت- سرعت حرکت يک پله برقي معمولاً معادل نصف سرعت راه رفتن عادي افراد است. اين سوء برداشت هنگامي اتفاق مي افتد که کسي ثابت روي پله برقي ايستاده و به بنظر همه اشياي کناري در حال حرکت هستند.

اشتباه- پله برقي ممکن است برسد و شما را بگيرد.
واقعيت- هيچ يک از اجزاي پله برقي نمي تواند شما را گير بياندازد. به هر حال مردم بايد مراقب باشند لباسهايشان، بند کفش شان، موهاي بلندشان و جواهرشان و ديگر وسايلشان در پله برقي گير نکند..

اشتباهات بي ضرر در مورد پله برقي و واقعيت

اشتباه- کودکان اغلب فکر مي کنند پله ها به طبقه پايين مي ريزند و هر روز بايد به بالا برده شوند تا دوباره به پايين بيايند.

واقعيت- پله هاي برقي روي يک زنجيره بي پايان مي چرخند. در روي يک پله برقي که به پايين مي رود، پله ها در زير انتهاي مسير مي چرخند و در زير مسير حرکت مي کنند تا به بالا برسند، دوباره در مسير قرار گرفته و ديده شوند.

قبل از ورود به پله برقی:

1- از چرخدستی، واکر و صندلی چرخدار در پله برقی استفاده نکنید.
2- از سوار شدن به پله برقی با پاشنه های لق و پای برهنه خودداری کنید.
3- قبل از سوارشدن به پله برقی جهت حرکت آن را بررسی کنید.

و در آخر

شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :

09128066284

اینستاگرام :

asa_elevator_group

آدرس :

کرج ، فردیس ، جنب سازمان آب ، یکم غربی ، پلاک ۸

حجره اینترنتی:

asaelevator

مدیریت :

محسن یعقوبی


شرکت آسانسور در تهران, شرکت های آسانسور در کرج, شرکت های آسانسور در تهران, شرکتهای آسانسور درتهران, شرکتهای آسانسوری در تهران, شرکت آسانسور آسا, شرکت آسانسور آسا در تهران, شرکت آسانسور آسا در کرج, شرکت آسانسور سازی آسا, لیست شرکت های آسانسوری, لیست شرکت های آسانسور در تهران, لیست شرکت های آسانسور تهران, لیست شرکت های آسانسوری تهران, لیست شرکتهای آسانسوری تهران, لیست شرکتهای آسانسور کرج, لیست شرکتهای آسانسور در تهران, لیست شرکت آسانسور کرج و تهران, اسامی شرکتهای آسانسوری, اسامی شرکت های آسانسوری, اسامی شرکت های آسانسور,اسامی شرکتهای آسانسور, اسامی شرکت های آسانسور تهران, اسامی شرکتهای آسانسور تهران, نام شرکت آسانسور, نام شرکت آسانسوری, نام شرکتهای آسانسور, نام شرکت های آسانسوری, نام شرکت های آسانسور در تهران, شرکت نصب آسانسور در تهران, شرکتهای نصب آسانسور در تهران, شرکت های نصب آسانسور کرج, شرکت نصب اسانسور تهران ,شرکت نصاب اسانسور تهران, شرکت نصب و راه اندازی آسانسور, شرکت های نصب و راه اندازی آسانسور, آدرس شرکت های نصب آسانسور, لیست شرکت های نصب آسانسور,شرکت نصب و نگهداری آسانسور, شرکتهای سرویس و نگهداری آسانسور, شرکتهای سرویس آسانسور در تهران, شرکت سرویس آسانسور تهران, شرکت تعمیر آسانسور تهران, شرکت تعمیرات آسانسور در تهران, شرکت ساخت آسانسور, شرکت های ساخت آسانسور, شرکت ساخت و نصب آسانسور, شرکت سازنده آسانسور در تهران, شرکت های سازنده آسانسور, شرکت های سازنده آسانسور در تهران, شرکت آسانسور سازی, شرکت های آسانسور سازی, شرکتهای آسانسور سازی تهران, شرکت آسانسور سازی در تهران,سرویس و نگهداری آسانسور در تهران, سرویس پله برقی در تهران, باز سازی آسانسور در تهران, 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *