رزومه کاری

آسانسور صنعتی چیست

دسته بندی پروژه ها

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد

تهران,شهرک دانشگاه

mohsenyaqubi3@gmail

09128066284

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

آسانسور صنعتی چیست
762
11 اردیبهشت 1402
مدیر سایت

آسانسور کارخانه چیست؟

آسانسور صنعتی چیست, آسانسوری است که در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و یا پروژه های عمرانی بزرگ برای منتقل کردن مواد و افراد وجود آسانسور ضروری می باشد. اما با توجه به دقت ساخت این نوع آسانسور، فقط تعداد کمی از شرکت های آسانسور سازی قادر به تولید و نصب این مدل هستند.

برخی از مردم آسانسور صنعتی را نوعی بالابر می دانند که در پروژه های مختلف از آن استفاده می شود، اما آسانسور صنعتی با بالابر تفاوت هایی در نوع طراحی، نحوه ساخت و نصب و حتی در قیمت دارند.

اما شباهت هایی نیز میان آسانسور کارخانه و بالابر وجود دارد از جمله؛ اینکه هر دو دارای یک محور هستند که بر روی آن حرکت می کنند و نوع کاربرد هر دو آنها یعنی حمل و نقل افراد و اشیاء نیز یکسان است.

آسانسور صنعتی چیست

نکات مهم در استفاده از آسانسور صنعتی

از جمله نکات مهم در صنعت آسانسور که با به آن توجه ویژه داشت این است که ساختمان‌ها، کارخانه‌ها و ماشین آلات صنعتی باید به طور منظم سرویس دهی شوند تا از عملکرد مناسب آن‌ها اطمینان حاصل شود. همچنین اندازه گیری، بازرسی و تعمیر قطعات آن‌ها باید پیگیری شود.

با آسانسورهای صنعتی می‌توانید دسترسی ایمن داشته باشید، در واقع یک آسانسور صنعتی باید شامل حمل و نقل ایمن و راحت افراد و اشیاء باشد. علاوه بر این آسانسورهای صنعتی بعد از نصب باید شامل ارائه سرویس و خدمات باشند.

آسانسورهای صنعتی با استحکام و مقاوم در برابر آب و هوا می‌توانند بارهای سنگین را به سرعت و کارآمد در ارتفاعات بالا هم تحمل کنند.

اگرچه آسانسور صنعتی یکی از ایمن ترین روش های حمل و نقل در محیط های صنعتی و کارخانه ها است اما پیروی از دستورالعمل های ساده می تواند ایمنی حمل وسایل و دستگاه ها را بیشتر کند.

اگر قرار است افراد به همراه دستگاه ها یا وسایل داخل آسانسور شوند باید بدانند که در مواقع بحرانی یا اتفاق حادثه‌ای، چگونه عمل کنند.

همچنین نحوه به حرکت درآوردن یا متوقف کردن آسانسور صنعتی با ریموت کنترل یا دکمه های موجود در پانل کنترل آسانسور بسیار اهمیت دارد.

گاهی لازم است آسانسور صنعتی متناسب با ارتفاع مورد نظر به صورت سفارشی سازی توسط شرکت راهمان آسانسور رامسر طراحی و ساخته شود.

این آسانسورها برای برج ‌های مرتفع یا کاربردهای صنعتی نظیر پالایشگاه، پروژه ‌های نیروگاهی، کارخانه های تولید قطعات فلزی، فولاد و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

مشخصات فنی آسانسور صنعتی

آسانسورهای ظرفیتی می‌توانند ظرفیتی از ۵۰۰ تا ۳۰۰۰۰ کیلوگرم داشته باشد.
سرعت آسانسور صنعتی ۲ تا ۶ متر بر ثانیه است.
کابین این آسانسورها فلزی است و در آن‌ها از فنس یا ورق پانچ شده استفاده شده است.
درب کابین آسانسورهای صنعتی می‌توانند از انواع مختلف باشد؛ اما عمدتا از نوع آکاردئونی هستند.
آسانسور صنعتی هم می‌تواند هیدرولیک باشد و هم کششی.
برای افزایش ایمنی و جلوگیری از سقوط آسانسور، در این آسانسورها از سیستم ترمز پاراشوت استفاده می‌شود. در نتیجه با افزایش سرعت آسانسور بیش از حد مجاز تعیین شده برای آن، سیستم پاراشوت فعال شده و آسانسور از حرکت بازمی‌ایستد.
علاوه بر سیستم پاراشوت، آسانسورهای صنعتی از سیستم اورلود یا بار اضافی نیز برخوردار هستند. وجود این سیستم باعث می‌شود که در صورت تجاوز وزن بار از ظرفیت آسانسور، کابین حرکت نکند.
ترمز آسانسور صنعتی، الکترومغناطیس است و در پشت الکتروموتور نصب می‌شود.

کاربردهای آسانسور صنعتی

آسانسور صنعتی بر اساس کاربرد به 7 دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از آسانسورهای مناسب برای:
1- صنایع سد سازی
2- صنایع معدنی
3- صنایع نیروگاهی
4- صنایع پتروشیمی و پالایشگاه
5- صنایع دریایی
6- صنایع فولاد، مس ، آلومنیوم و روی
7- کارخانجات مختلف تولیدی و صنعتی

ایمنی در آسانسور ها صنعتی

رعایت کردن کامل ایمنی و استاندارد در نصب و راه اندازی و طراحی این نوع آسانسور ها از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین خاطر فقط تعداد محدودی از شرکت های آسانسور قادر به طراحی، مونتاژ، محاسبات و اجرای بی نقص آسانسور های صنعتی هستند.

مخصوصا اگر قابلیت هایی نظیر : ضد انفجار ، ضد آب و ضد اشتعال بودن به آنها اضافه گردد. به عنوان مثال : پالایشگاه ها، سکو های نفتی، مجتمع های پتروشیمی و واحد های صنعتی به علت وجود گاز و پودر های قابل اشتعال در محیط از شرایط بسیار ویژه ای برخوردارند.

یکی از مهمترین عواملی که به آن باید توجه بسیاری شود رعایت کامل ایمنی است. حادثه می تواند با وقوع کوچکترین جرقه رخ دهد و عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

آسانسور های صنعتی در چه صنایعی قابل استفاده اند

صنعت سد سازی
صنایع معدنی
نیروگاهی
صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها
صنعت دریایی
صنایع فولاد، مس، آلومینیوم و روی
کارخانه های تولیدی و صنعتی

و در آخر

شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :09128066284

اینستاگرام :asa_elevator_group

آدرس :کرج ، فردیس ، جنب سازمان آب ، یکم غربی ، پلاک ۸

حجره اینترنتی: asaelevator

مدیریت :محسن یعقوبی


شرکت آسانسور در تهران, شرکت های آسانسور در کرج, شرکت های آسانسور در تهران, شرکتهای آسانسور درتهران, شرکتهای آسانسوری در تهران, شرکت آسانسور آسا, شرکت آسانسور آسا در تهران, شرکت آسانسور آسا در کرج, شرکت آسانسور سازی آسا, لیست شرکت های آسانسوری, لیست شرکت های آسانسور در تهران, لیست شرکت های آسانسور تهران, لیست شرکت های آسانسوری تهران, لیست شرکتهای آسانسوری تهران, لیست شرکتهای آسانسور کرج, لیست شرکتهای آسانسور در تهران, لیست شرکت آسانسور کرج و تهران, اسامی شرکتهای آسانسوری, اسامی شرکت های آسانسوری, اسامی شرکت های آسانسور,اسامی شرکتهای آسانسور, اسامی شرکت های آسانسور تهران, اسامی شرکتهای آسانسور تهران, نام شرکت آسانسور, نام شرکت آسانسوری, نام شرکتهای آسانسور, نام شرکت های آسانسوری, نام شرکت های آسانسور در تهران, شرکت نصب آسانسور در تهران, شرکتهای نصب آسانسور در تهران, شرکت های نصب آسانسور کرج, شرکت نصب اسانسور تهران ,شرکت نصاب اسانسور تهران, شرکت نصب و راه اندازی آسانسور, شرکت های نصب و راه اندازی آسانسور, آدرس شرکت های نصب آسانسور, لیست شرکت های نصب آسانسور,شرکت نصب و نگهداری آسانسور, شرکتهای سرویس و نگهداری آسانسور, شرکتهای سرویس آسانسور در تهران, شرکت سرویس آسانسور تهران, شرکت تعمیر آسانسور تهران, شرکت تعمیرات آسانسور در تهران, شرکت ساخت آسانسور, شرکت های ساخت آسانسور, شرکت ساخت و نصب آسانسور, شرکت سازنده آسانسور در تهران, شرکت های سازنده آسانسور, شرکت های سازنده آسانسور در تهران, شرکت آسانسور سازی, شرکت های آسانسور سازی, شرکتهای آسانسور سازی تهران, شرکت آسانسور سازی در تهران,سرویس و نگهداری آسانسور در تهران, سرویس پله برقی در تهران, باز سازی آسانسور در تهران, 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *